A Kecskés Együttes előadásában (az Ars Sacra keretében) szept. 23-án 16 órától könyvbemutató keretében hallunk részleteket Bozóky Mihály szent énekeiből a Szent Ferenc teremben.
Bozóky Mihály (1755-1829) kántor az Esztergom vármegyei Kicsinden született, esztergomi gimnáziumot végzett, Dömösön és Pilismaróton szolgált Bozóky Mihály egyházi zeneszerzőként és kántortanítóként.
Bozóky nem állt be a magyar nyelvújítók seregébe. A régiek közül Balassa Bálint, Nyéki Vörös Mátyás és Faludi Ferenc egy-egy remekműve énekeskönyveiben megtalálható. Különös erővel és őszinte szenvedéllyel írta szent verseit és dallamait, irányt mutatva az utána jövő kántornemzedéknek a régi megőrzésére, és a Szentháromság valamint az istenszülő Mária dicsőítésére. A Szentírás énekelt történeteivel, a szavak erejével festett „Biblia pauperum”-jával az olvasni nem tudókat, az Isten felé vezető útkeresésben bolyongó szegényeket, a népet célozta meg. Késő barokk – koraklasszicista énekeiből közel félszáz zeng a Kárpát-medencei ill. a földkerekségen élő, magyar nyelvű katolikusok templomaiban. A számos Mária-dicséret között a magyarok nemzeti énekének, a Boldogasszony Anyánk, régi nagy patrónánk… kezdetűnek dallamát ő nyomatta ki először a váci püspökség engedélyével 1797-ben. Tervei közt szerepelt egy orgona kísérettel ellátott, országos hatású énekgyűjtemény megjelentetése, melyet halála hiúsított meg.